1. SC Bohumín 98 - házená

Pavel Rekšák - trenér

Pavel Rekšák - trenér

PAVEL REKŠÁK - trenér žen a brankářský specialista 1. SC Bohumín 98

Pavel Rekšák je bývalý výborný brankář, který za své aktivní hráčské kariéry oblékal dresy Hutních Montáží Ostrava, Klimkovic a Polanky. Po zranění kolene se začal naplno věnovat trénování. První Pavlova trenérská štace byla u žáků v HC Ostrava před 17 lety, následovalo působení u žaček Sokola Hrabůvka a poté přechod do Sokola Poruba, kde postupně trénoval starší dorostenky, starší žačky a ženy. Od této sezóny působí Pavel Rekšák jako trenér žen a brankářský trenér všech složek v 1. SC Bohumín 98.
Výčet trenérských úspěchů je velmi bohatý, vyberu zde tedy jen ty největší: 4x účast na mládežnickém reprezentačním kempu, 3x trenérem výběru na olympiádě dětí a mládeže, pořádání brankářských kempů pod hlavičkou RHC, 4 roky působení v komisi mládeže Moravskoslezského kraje, tvorba a realizace projektu házené při ZŠ Dětská v Porubě, 7 let organizátor a pořadatel porubské školní ligy v minihazené, zvolení trenérem týmu východu pro utkání hvězd 1. ligy žen východ x západ.

5 otázek pro trenéra před pohárovým utkáním proti DHC Sokol Poruba:

1.
Los poháru nám přisoudil interligový DHC Sokol Poruba. Těšíš se na tento pikantní souboj?
Pavel: "Ano těším se moc. Vždyť je to ocenění naši společné práce hráček a trenérů, že se můžeme postavit proti interligovému družstvu. Ano těším se."

2.
Utkání bude v Bohumíně velkou událostí, s čím do souboje proti obrovskému favoritovi domácí tým půjde?
Pavel:"S bojovností a odhodláním předvést to nejlepší a ukázat, že bohumínská házená je na vzestupu ve všech věkových kategoriích."

3.
Jaký konečný výsledek by jsi považoval za úspěch?
Pavel:"O konečném výsledku bych nemluvil, chce to pokoru k soupeři, ale zároveň míč je kulatý a utkání začíná za stavu 0:0. Já bych znovu řekl, že ve výsledku bych chtěl vidět odraz naší hry, naší bojovnosti a odhodlání předvést pěknou házenou, která přitáhne mnoho diváků a dá vzor našim mladým hráčkám v Bohumíně. Tento výsledek si moc přeji."

4.
V Bohumíně působí tým žen krátce. Jak bys zatím zhodnotil bohumínské podmínky pro házenou?
Pavel:"Bohumín je velká házenkářská rodina, ktera nás přivítala a ukázala své dobré srdce. Je pro mě čest být součástí této rodiny a mít ne za sebou, ale pevně vedle sebe tyto lidi, kterých si nesmírně vážím. Provázanost všech věkových kategorií až po ženy je vzorem pro ostatní kluby."

5.
Jaké jsou tvé cíle s týmem žen 1. SC Bohumín?
Pavel:"Cíle bych asi rozdělil do více sekcí. Ta první jsou výkonnostní cíle našeho družstva a tady je jednoznačným cílem postup do 1.ligy. Druhou sekcí je řekl bych sekce společenského významu a tady chci vyzdvihnout úlohu žen v koncepci celé bohumínské házené. Být vzorem pro mladé, začínající hráčky, být jejich vzorem a příkladem s cílem podílet se na jejich výchově, předávat jim zkušenosti a aby každá naše hráčka byla taková jejich házenkářská matka. A třetí sekcí jsou mé osobní cíle. Být dobrým členem bohumínské rodiny, přispívat ke společnému dílu, a když budou všechny hráčky Bohumína, od těch nejmenších až po ty největší v házené spokojené, budu i já sám se sebou spokojený a budu velmi rád, že mohu těmto hráčkám něco dát. A ta parta trenérů je tady opravdu fantastická, děkuji jim za vše."


Publikováno: 22.10.2019

Pavel Rekšák - trenér