1. SC Bohumín 98 - házená

Utkání prvního s druhým jasně pro nás!

Publikováno: 14.3.2024

Utkání prvních dvou celků I. ligy žen bylo k vidění v sobotu 09. března 2024 v hale Bospor v Bohumíně.

Před fantastickou diváckou kulisou bohumínský celek přivítal hráčky z Jindřichova Hradce, kterým jsme v podzimní části podlehly rozdílem 10 branek 46 : 36 a tak jsme jim měly co vracet.

S vědomím podzimní porážky naše děvčata vstoupila do utkání velmi koncentrovaně a od první minuty nenechaly soupeřkám na hřišti ani milimetr prostoru. Skvělá obrana dovolila do poločasu soupeřkám dát jen 10 branek a proto poločasový výsledek 14 : 10 byl pro nás velmi příjemný.

Do druhého poločasu obě družstva vstoupila bojovně a před opravdu skvělým publikem se podařilo hráčkám Jindřichova Hradce v 17 minutě druhé půle snížit stav na rozdíl dvou branek 19 : 17. A tak sen o tom vrátit Hradci porážku o deset branek se rozplýval. Ale to co naše děvčata předvedla v poslední 13 minutovce, bylo jako z říše snů. Místy až drtivým tlakem jsme soupeřky k ničemu nepustily a střílely jednu branku za druhou. Tuto část hry jsme vyhrály 11 : 2 a tak se zrodil výsledek 30 : 19, a my jsme soupeřkám vrátily podzimní porážku i s úroky.

Nejlepší střelkyně : Vachtarčíková Karolína 8/1
                                    Michalíková Alžběta 6/2
                                    Gižová Eva 4/0
                                    Desortová Kristýna 4/1

V následujících týdnech hrají naše děvčata tři utkání na hřištích soupeřů a na domácí palubovce se objeví až 27. 04. 2024, kdy hostíme v předposledním ligovém kole Bohunice.