1. SC Bohumín 98 - házená

Víkend posadil ženy na první místo tabulky

Publikováno: 27.2.2024

V neděli 25. února v 15:00 hodin bylo v bohumínské hale Bospor k vidění další utkání I. ligy žen, která měla na pořadu již 16. kolo.

Do utkání proti naším ženám nastoupilo mužstvo TJ Jiskra Otrokovice, které v jarní části soutěže mělo bilanci jedné porážky a tří výher v řadě včetně vítězství nad do té doby vedoucím týmem soutěže z Jindřichova Hradce.

Naše ženy však do utkání vstoupily bez respektu a od počátku zápasu diktovaly tempo hry. Poločasový stav 20:15 v náš prospěch ukazoval, že oba týmy hrály velmi rychlou házenou a proto za 30 minut první půle padlo 35 branek.

Po poločasové pauze jsme do druhého dějství vstoupily s odhodláním zlepšit obrannou činnost, jelikož 15 obdržených branek v první půli bylo opravdu hodně. Holky v obraně a Adéla Hřebejková v bráně ve druhém poločase předváděly skvělý výkon a bylo z toho jen 6 !!!!!! obdržených branek a procento úspěšnosti zásahu Adély bylo kolem 68 procent což jen vizitka TOP brankářky.

Konečný výsledek zápasu 35:21, a dva body do tabulky vyhouply bohumínský tým před reprezentační přestávkou na první místo průběžné tabulky soutěže.

Nejlepší střelkyně: Vachtarčíková Karolína 9/3, Halapatschová Markéta 5/1, Michaliková Alžběta 5