1. SC Bohumín 98 - házená

Dlouhá cesta pro dva body z Chebu

Publikováno: 7.2.2024

Dne 03. února se naše ženy vydaly na nejdelší výjezd sezóny do města Cheb, kde změřily síly s místním klubem HC Hvězda Cheb. I přes velmi dlouhou cestu dorazil tým bohumínských žen do města Chebu ve skvělé náladě, s cílem odčinit domácí porážku s SHK Kunovice v minulém víkendu.

Domácí tým na jarní část sezóny značně posílil a první dvě utkání v letošním roce přesvědčivě vyhrál, a proto do utkání nastoupil velmi sebevědomě.

Bohumínské ženy ač oslabeny o tři hráčky základní sestavy se soupeře nezalekly a bojovaly i proti velmi špatně pískajícím rozhodčím. V prvním poločase na naší straně svítilo sedm trestů včetně jedné přímé červené karty, která být rozhodně neměla a na straně domácích jen jeden dvouminutový trest. Do kabin se šlo za stavu 10:9 pro domácí tým, i přesto, že jsme v jednu chvíli hrály při několika sporných vyloučeních jen ve třech hráčkách v poli.

Z kabiny se náš tým vrátil ještě více bojovně naladěn s předsevzetím nedávat rozhodčím ani sebemenší podnět k vylučování, i přesto jsme obdržely další červenou kartu. Utkání jsme následně otočily a velkou morální sílou zvítězily 20:17. Uznání zaslouží všechny hráčky, ale vyzvednout musíme brankářku Mučkovou Hanku, která měla několik skvělých zákroků včetně tří chycených sedmimetrových hodu.

Nejlepší střelkyně: Vachtarčíková Karolína 7/3, Halapatschová Markéta 5/2, Planková Barbora 5/1

Dlouhá cesta pro dva body z Chebu

Zpět na aktuality