1. SC Bohumín 98 - házená

Ženy končí v Českém poháru, v lize ale porazily Hostivice

Publikováno: 1.10.2023

Ve sváteční den 28.09.2023 17:00 hodin nastoupily naše ženy k osmifinále Českého poháru, kdy na bohumínskou palubovku přijel tým HK Hodonín, který hraje MOL ligu neboli Interligu.
Bohumínské ženy se soupeře nezalekly, a byly hodonínským ženám víc než vyrovnaným soupeřem. Velmi vyrovnané utkání vrcholilo v posledních deseti minutách, kdy naše ženy ve 23 minutě prohrávaly jen o jednu branku a to 30-31. Svými vlastními třemi po sobě jdoucími technickými chybami jsme se však připravily o lepší výsledek.
I přes porážku 31-36 byl trenér Petr Vachtarčík s výsledkem velmi spokojen, protože k velkému překvapení bylo opravdu hodně blízko.

Nejlepší střelkyně:
Vachtarčíková Karolína 10/2, Planková Barbora 6, Mikolajková Marie 4, Barčáková Krystýna 3

Hned v sobotu 30.09.2023 v 18:00 hodin nastoupily ženy k dalšímu utkání I. ligy a to proti doposud neporaženému týmu Lions Hostivice.
I přesto, že na regeneraci bylo opravdu hodně málo času bohumínské bojovnice proti těžkému soupeři vstoupily do utkání bez respektu. Po vyrovnaném prvním poločase se šlo do kabin, za pro nás nepříznivého stavu 16-17.
To co se dělo na hřišti po změně stran bylo opravdu něco neuvěřitelného bohumínská brankářka Adéla Hřebejková, uzamkla svou bránu a holky v útoku se činily nevídaným způsobem. Za sedm minut druhé půle bylo v podstatě o zápase rozhodnuto, jelikož tuto pasáž jsme vyhrály 9-1!
Po té už naše ženy v poklidu dokráčely k vítězství 30-24 a nyní po třech výhrách a jedné porážce jsou na třetím místě soutěže.

Vachtarčíková Karolína 10/1, Mikolajková Marie 5, Gižová Eva 4, Jílková Martina 3