1. SC Bohumín 98 - házená

ČSPL zamířila opět za naše hranice

Publikováno: 28.2.2022

V sobotu 26. února se uskutečnilo 3. kolo ČSPL (Česko Slovensko Polská liga) a hostitelem bylo polské město Ruda Slaska. Toto kolo se poprvé uskutečnilo - po všech dřívějších omezeních - v plném počtu šesti družstev, což znamenalo dvě družstva ze Slovenska, dvě družstva z Polska a dvě družstva z České republiky. Za Českou republiku se zúčastnilo družstvo Sokol Poruba, které po tuhých bojích obsadilo šesté místo a my z 1. SC Bohumín 98.

Náš tým předváděl po celou dobu trvání velmi bojovný a kompaktní výkon a po zásluze obsadil stupně vítězů a to třetí, bronzové umístění.
V prvním utkání turnaje jsme narazili na polské Swietochlowice a holky po perfektně zvládnutém zápase zvítězili o jeden gól. Toto utkání dalo holkách sebevědomí a dlouho držely krok v následujících zápasech s pozdějším vítězem z Bytče a druhým v pořadí s Trenčínem.

Poslední zápas proti domácímu družstvu, s velkou podporou z řad diváků, ovšem tým zvládl na jedničku. I navzdory lehkému zranění některých našich hráček, obrana s výborně chytající brankářkou nedala soupeři šanci a po zásluze jsme mohli slavit vítězství a tím třetí místo v tomto turnaji.

Mezi vyhlášenými talenty z jednotlivých družstev, byla vyhlášena i naše univerzální hráčka Tonička Jurčová.

Tento turnaj ukázal soudržnost našeho týmu, na tento turnaj jeli prakticky všechny hráčky z týmu a hráli všechny, kteří byli zdravotně v pohodě.
Spolu s trenérkou jsme měli velkou radost z předvedené hry, holky makaly celou zimní přípravu a tento turnaj ukázal, že tým mladších žaček z Bohumína jede booomby!

 

ČSPL zamířila opět za naše hranice

Zpět na aktuality