1. SC Bohumín 98 - házená

Roušky

Publikováno: 21.4.2020


Nemůžeme teď trénovat, proto chceme alespoň pomoci. Asi tak lze charakterizovat počin klubu 1. SC Bohumín 98, který pod svými křídly sdružuje házenkářky, florbalisty, vyznavače frisbee a tanečníky. Do oběhu dává speciálně vyrobené roušky se svým logem a výtěžek poputuje na zpříjemnění života klientům domova pro seniory Cesmína v Bohumíně.
Ochrany úst a nosu s potiskem ve žlutomodrých barvách klubu byly zadány do výroby hned poté, se roušky začaly povinně nosit. „Zatím jich máme zhruba padesátku, pokud by ovšem byl zájem větší, jsme schopni rychle doplnit zásoby,“ uvedl předseda klubu Lukáš Marcalík s tím, že odbyt očekává hlavně u reprezentantů klubu a jejich nejbližších.
S 261 členy druhá nejpočetnější sportovní organizace, působící na území Bohumína, prožívá smutné období. „Netrénujeme, všichni se musí připravovat individuálně, a vzhledem k tomu, že naše aktivity jsou převážně halové, tak netušíme, kdy zase spolu začneme. Po rozvolnění opatření bychom se chtěli připravovat aspoň venku po skupinách,“ řekl Lukáš Marcalík.
Klubové roušky v ceně 150 Kč za kus bude možné zakoupit na vrátnici Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín každý všední den od 9 do 13 hodin. „Výtěžek si ale nenecháme. Víme, že bez návštěv blízkých jsou teď klienti domova pro seniory Cesmína. Za utržené prostředky jim zajistíme, co si přáli – celoroční předplatné Deníku a dalších časopisů, pořídíme audioknihy a možná zbude i na pamlsky. Přání se mají plnit,“ smál se předseda 1. SC Bohumín 98.

 
 
 
 
 
 
Roušky

Zpět na aktuality