Mistrovské utkání posledních týdnů

9.10. 2017 | Autor: Trenéři

Za poslední tři týdny odehrály naše děvčata několik hodně kvalitních utkání. Dařilo se především starších žačkám, které se svých třech utkáních nenašly přemožitele a stále bojují o čelo tabuky.

Dorostenky ve svém prvním domácím zápase, i přes nadějný výsledek z prvního poločasu, podlehly Porubě a mladší žačky nestačily na Porubu a Nový Jičín.

Hodnocení trenéra:

sobotu 23.9. odehrály mladší dorostenky první domácí utkání nové sezóny, s týmem DHC Sokol Poruba, a prohrály ho 22:34 (13:14).

Sehráli jsme u tkání dvou poločasů, každého jakoby z jiného světa. V prvním poločase se dařila efektivní kolektivní hra, založená na důsledné obraně a pestrosti v útočné fázi. Opět jsme sehráli  zcela vyrovnanou partii, tentokrát s nábojem dramatičnosti,  za úžasné divácké kulisy a podpory domácího publika. Výborný výkon.  Ve druhém poločase však přišel náhlý zvrat. Soupeř našel poměrně snadný recept na naší hru. Důslednější obrannou činností zaměřenou na napadání při zakládání útoků a kombinací nás poměrně snadno ubránil. Do značné míry nás tak paralyzoval, už nebylo tak snadné dostat se do střelby, dát gól. K tomu jsme už v obraně nedokázali zahrát to co v prvním poločase, to co jsme potřebovali - pokrýt soupeřovu nejsilnější zbraň, střelbu z dálky, střelbu z náběhů.  Soupeř si poměrně snadno a rychle vybudoval náskok a ... naše sebevědomí spadlo, herní pohoda byla pryč, z kolektivní hry se stala často marná snaha individualit. A to bylo klíčovým momentem. Sice jsme statečně bojovali až dokonce utkání, ale ani na vyrovnání, ani na udržení  přijatelného bodového  rozdílu to už nebylo.  V porovnání s předchozím utkáním,  dali jsme o pět gólů více, ale také jsme o pět gólu více dostali, ale opět a zase  … první poločas dobrý, druhý nepovedený!